Як правильно розрахувати потужність обігрівачів для опалення

Потужність обігрівачів рекомендується підбирати з розрахунку 50-70 Вт на м2 опалювальної площі.  Давайте для прикладу візьмемо звичайну трикімнатну квартиру близько 65 м2.  зі стандартною теплоізоляцією, метало-пластиковими вікнами, висотою стелі 2,7 метра і напругою в мережі не менше 210 Вольт.

 Розрахунок побудуємо на потужності 60 Вт/м2 опалювальної площі:

 
  1. 13 м2 * 60 Вт = 780 Вт
  2. 18 м2 * 60 Вт = 1080 Вт
  3. 10 м2 * 60 Вт = 600 Вт
  4. 6 м2 * 60 Вт = 360 Вт
Разом навантаження складе 2,8 кВт/ч (12 Ампер).  В коридорі і санвузлах, як правило укладається електрична тепла підлога або невеликий обігрівач для ванни.  У розрахунок  їх поки не беремо.  При середньодобовій температурі на вулиці -5 -10 ℃, обігрівачі працюватимуть близько 10 години на добу.  При цьому температура в приміщенні буде підтримуватися близько 22 ℃.  Для автоматичної підтримки температури рекомендуємо використовувати кімнатний терморегулятор для обігрівача.  Вам достатньо буде поставити потрібний рівень температури і термостат включить або вимкне керамічний обігрівач в потрібний момент. Шляхом нехитрих розрахунків, отримуємо приблизне споживання 840 кВт або 1300 грн. в морозний місяць. А також:
  • автоматичну підтримку потрібної температури в потрібних кімнатах (якщо використовувати терморегулятори)
  • відсутність необхідності складання дорогих проектів
  • нормальну мікрофлору і газовий склад повітря
  • відсутність труб, теплоносія і складного опалювального обладнання

Чи варто купувати обігрівач з вбудованим термостатом?  У випадку, коли обігрівач встановлений тимчасово або для локального обігріву (робочого місця, наприклад) - однозначно варто.  Якщо, ж, ви хочете зробити стаціонарну систему опалення на базі керамічних конвекторів, тоді настійно рекомендуємо встановлювати регулятор як надалі від джерела тепла.  В цьому випадку термостат буде керувати обігрівачем по кімнатній температурі.  У моделях з вбудованим термостатом, датчик міряє температуру всередині обігрівача, відповідно логіка роботи трішки інша.

Рекомендовані товари